NSW State Titles 2018 - 2019 

NSW Champion of Champions 2018 – 2019

Final Standings

1:  David Reumer (56.5)

2:  Blake Marsh (28.5)

3:  Chris Owen (23.5)

4:  Dan Clissold (17.5)

5.  Brad Delosa (13)

David Reumer.jpg

Standing Block

NSW 250mm Standing Block Championship

Camden Show

Glen Gillam (VIC)

Points: David Reumer (5), Curtis Bennett (3),
Blake Marsh (2), Simon Bennett (1)

NSW 275mm Standing Block Championship 

Quirindi Heritage Village Woodchop

Dan Clissold

Points: Dan Clissold (5), David Reumer (3),
Blake Marsh (2), Brendan Marsh (1)

NSW 300mm Standing Block Championship

Wollombi Tavern

David Reumer

Points: David Reumer (5), Phillip Waters (3),
Dan Clissold (2), Blake Marsh (1)

NSW 325mm Standing Block Championship

Kiama Show

Glen Gillam (VIC)

Points: David Reumer (5), Dan Clissold (3),
Simon Bennett (2), Curtis Bennett (1)

NSW 350mm Standing Block Championship

Karuah Timber & Oyster Festival

David Reumer

Points: David Reumer (5), Blake Marsh (3),
Dale Ryan (2), Chris Owen (1)

NSW 375mm Standing Block Championship

Mudgee Show

Glen Gillam (VIC)

Points: Brad Delosa (5), Chris Owen (3),
Dan Clissold (2), Matthew Moore (1)

NSW 275mm Standing Block Elimination Championship

Grafton Show

Josh Adamson (QLD)

Points: Chris Owen (5), Blake Marsh (3),
Lachlan Bryce (2), Dan Clissold (1)

NSW 300mm Standing Block Hard Hitting

Karuah Timber & Oyster Festival

Chris Owen

Points: Chris Owen (5), David Reumer (3),
Blake Marsh (2), Phillip Waters (1)

Tree Felling

NSW 275mm Tree Felling Championship

NSW 300mm Tree Felling Championship

Court House Hotel Woodchop, Mudgee

Chris Owen

Points: Chris Owen (5), Lachlan Bryce (3),
Dan Clissold (2), Lachlan Barker (1)

Other

NSW 250mm Combination Championship

Glenreagh Timber Festival

David Reumer

Points: David Reumer (5), Blake Marsh (3),
Noel Marsh (2), Dan Shipman (1)

NSW 500mm Butchers Block Championship

Maitland Show

Blake Marsh and Brendan Marsh

Points: Blake Marsh and Brendan Marsh (2.5 each)
David Reumer and Mitchell Kirk (1.5 each),

Chris Owen and Steve Waters (1 each)
Dan Clissold and Phillip Waters (0.5 each)

Underhand

 

NSW 275mm Underhand Championship

Camden Show

Glen Gillam (VIC)

Points: David Reumer (5), Brad Delosa (3),
Brendan Marsh (2), Curtis Bennett (1)

NSW 300mm Underhand Championship 

Bathurst Show

Glen Gillam (VIC)

Points: David Reumer (5), Graham Shepherd (3),
Dylan Smith (2), Will Brook (1)

NSW 325mm Underhand Championship

Grafton Show

Glen Gillam (VIC)

Points: David Reumer (5), Blake Marsh (3),

Chris Owen (2), Noel Marsh (1)

NSW 350mm Underhand Championship

Ellalong Hotel

Blake Marsh

Points: Blake Marsh (5), Dale Ryan (3),
David Reumer (2), Phillip Waters (1)

NSW 375mm Underhand Championship

Dubbo Show

Dale Ryan

Points: Dale Ryan (5), David Reumer (3),
Damian Hopkins (2), Curtis Bennett (1)

NSW 300mm Underhand Hard Hitting

Sawing

NSW 375mm Single Handed Sawing Championship

Berry Show

Brad Delosa

Points: Brad Delosa (5), Clayton Read (3),
Leon Chritchfield (2), Blake Marsh (1)

NSW 400mm Single Sawing Championship

Bathurst Show

Leon Critchfield

Points: Leon Critchfield (5), Will Brook (3),

David Reumer (2)

NSW 500mm Double Handed Sawing Championship

Kiama Show

Leon Critchfield (NSW) and Glen Gillam (VIC)

Points: Leon Critchfield (2.5)
Mitchell Kirk and David Reumer (1.5 each),
Simon Bennett and Maddie Bennett (1 each)
Dan Clissold and Deb Clissold (0.5 each)

NSW 450mm Double Handed Sawing Championship

Maitland Show

Justin Beckett and Mitchell Kirk

Points: Justin Beckett and Mitchell Kirk (2.5 each)
Dan Clissold and Chris Owen (1.5 each),

Blake Marsh and Brendan Marsh (1 each)
Steven Kirk and David Reumer (0.5 each)